|   TITULNÍ STRANA   |   NÁPOVĚDA   |   KONTAKT   |   
  CZ EN DE
Brno - Petrov 2
FLASHFLASH   DEVAL VRDEVAL VR   QUICKTIMEQUICKTIME   QUICKTIMEQUICKTIME   JAVAJAVA
OVLÁDÁNÍ VIRTUÁLNÍ PROHLÍDKY
Prohlídku ovládáte při současném stisku levého tlačítka a pohybu myši, můžete použít i šipky na Vaší klávesnici.
Obrazem lze zoomovat klávesami "+" a "-" při zobrazení v Javě a Flashi. Při zobrazení virtuální prohlídky v Deval VR a QuickTime zoomujete klávesami "SHIFT" a "CTRL".

Pokud se Vám 360° virtuální prohlídka nezobrazila, zřejmě nemáte nainstalovánu podporu Flash, DevalVR, Java nebo QuickTime.
KATEDRÁLA SVATÉHO PETRA A PAVLA - PETROV

Jedna z hlavních dominant města Brna je katedrála svatého Petra a Pavla - Petrov. Původní stavbou na tomto místě byl románský kostelík, který byl goticky přestavěn ve 14. století. Již od samého začátku byl Petrov důležitým chrámem města. Na konci 15. století měla katedrála 21 oltářů. V roce 1643 pří švédském obléhání byl kostel poškozen a vyhořel. Mezi lety 1743 - 1748 byla katedrála upravena do dnešní podoby podle návrhu Mořice Grimma. Na konci 19. století bylo regotizováno kněžiště a celková rekonstrukce byla dokončena až roku 1909 vídeňským architektem Augustem Kirsteinem, kdy kostelu přibyly dvě věže a byly provedeny další stavební úpravy. Z vnitřního vybavení chrámu je nepřehlédnutelná socha madony s dítětem z období kolem roku 1300, pozdně gotická pieta, barokní oltáře a kazatelna.