|   TITULNÍ STRANA   |   NÁPOVĚDA   |   KONTAKT   |   
  CZ EN DE
Brno - Besední dům
FLASHFLASH   DEVAL VRDEVAL VR   QUICKTIMEQUICKTIME   QUICKTIMEQUICKTIME   JAVAJAVA
OVLÁDÁNÍ VIRTUÁLNÍ PROHLÍDKY
Prohlídku ovládáte při současném stisku levého tlačítka a pohybu myši, můžete použít i šipky na Vaší klávesnici.
Obrazem lze zoomovat klávesami "+" a "-" při zobrazení v Javě a Flashi. Při zobrazení virtuální prohlídky v Deval VR a QuickTime zoomujete klávesami "SHIFT" a "CTRL".

Pokud se Vám 360° virtuální prohlídka nezobrazila, zřejmě nemáte nainstalovánu podporu Flash, DevalVR, Java nebo QuickTime.
BESEDNÍ DŮM - FILHARMONIE BRNO

Besední dům, který postavil vídeňský architekt Hansen v letech 1869-1873 se zapsal do dějin města Brna jako centrum společenského a kulturního života české měšťanské společnosti. Využíván byl zpočátku své existence jako dějiště společenských, hudebních, divadelních, vzdělávacích i politických akcí. Dále nacházel uplatnění jako sídlo školy, čtenářského spolku a prostor redakce. Postupně se stával především hudebním centrem díky činnosti Besedy brněnské a její hudební školy.

Sál sloužil hlavně komorním koncertům a krátce po druhé světové válce navštívilo Besední dům mnoho významných osobností tehdejšího hudebního světa.

V roce 1953 přidělili komunisté Besední dům vojákům jako Oblastní dům armády. Filharmonie ho získala teprve na podzim roku 1957, ale v roce 1989 ho musela opět opustit, protože se nepodařilo hroutící se stavbu na pohyblivém podloží stabilizovat.

Rekonstrukce v roce 1995 opět vrátila budově historický půvab a výborné prostředí pro brněnskou filharmonii.